Historie osady

 

Samotný camp byl objeven cvikovskými trampy v roce 1974 v Lužických horách pod skalním převisem v lesním údolí nad řekou Svitávkou. Osada byla založena o pár let později v květnu 1986, kdy do oblasti dorazila průzkumná výprava kamarádů z oblasti Ralsko, odkud byli vyhnáni v souvislosti s rozšiřováním těžby uranu zaměstnanci Uranových dolů. Původním šerifem osady byl Kešeňa.

Zde citace z jejich kempovky :


"Přišli jsme sem v tato posvátná místa z Ralska, z Mufloního campu. Odkud nás vyhnaly uranové vrty.
Tato osada vznikla v květnu r.1986 a na podzim se uskutečnil první oheň.
První dva roky patřily výstavbě campu, udělalo se tlachoviště, vybíralo kasíno, stavěl srub. Po druhém výročním ohni přišel útlum a voj. léta. Mezitím si stačilo pár kamarádů založit rodiny.
Třetí a čtvrtý výročák byl spíše symbolický. Skončily voj. léta a dost se zde změnilo, množstvím i osazenstvo, někteří odešli a byly přibráni po tvrdé zkoušce jiní (na jednom ohni vás nových bylo osm). Starý srub byl zbořen a začalo se se stavbou jiného..."
"Ptáte se, kde je můj domov? Zátoka zalitá světlem zapadajícího slunce, kde pověsím na strom svůj propocený širák a řeknu: Jsem doma."

 

Během let zde byly zbudovány dva trampské sroubky, a podle vzpomínek pamětníků se zde konaly i docela velké potlachy s účastí až stovky kamarádů ze širokého okolí. Osada se rozpadla koncem 80. let.
Na přelomu 80. a 90. let na camp jezdila také T.O. Půlměsíc a pořádala na campu své akce.
Ještě začátkem 90. let existovalo původní vybavení campu - krásně vyřezávaný totém a potlachové ohniště. Vše bylo v průběhu 90. let zničeno vandaly a "takétrampy". 
 

 

 No a pak jsme se tu objevily my. Budeme se snažit, aby osada opět vzkvétala.

Přeji suchou stezku a zalamuji palec                                          Tulák

Historické fotografie

            Níže je odkaz na album s historickýma fotkama, které nám poskytl kamarád Kešeňa

        

  medvedi-camp.rajce.net/HistorieMC